Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918

zawiera naukowo zweryfikowane informacje o Legionistach Polskich

Vagas Arpad

Data ostatniej modyfikacji:
11-10-2014
Część naukowa
NazwiskoVagas
Imię / ImionaArpad
Pseudonim
Data urodzenia
Miejsce urodzenia (przynależy)
Stopień wojskowy / nr karty / nr legitymacjikpt.SG armii austriackiej
PrzydziałII Brygada LP
Imię matki
Imię ojca
Zawód
Stan
Wyznanie
SygnaturaW.K.Cygan, Oficerowie Legionów Polskich 1914-1917. Słownik Biograficzny, t.V Ś-Ż, Warszawa 2007; S.Czerep, II Brygada Legionów Polskich, Warszawa 1991.
Przebieg służbyKapitan SG armii austriackiej, służył w Legionach Polskich od czerwca do września 1915 roku w charakterze szefa sztanu II Brygady LP. Jest odpowiedzialny za nieuzasadniony z militarnego punktu widzenia rozkaz do szarży dla 2.szwadronu Z.Dunin-Wąsowicza pod Rarańczą (13 VI 1915). Następnie powrócił do armii austriackiej, w końcu 1916 służył w 9.pp Obrony Krajowej.
Zgłoś uwagiZgłoś uwagi Przesłane materiały zostaną poddane weryfikacji historycznej
Mapa
Znaczniki związane z legionistą: Vagas Arpad
/ lub kliknij na mapie aby dodać znacznik
Wpisy użytkowników
Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści i materiały zamieszczane przez Użytkowników na ich wyłączną odpowiedzialność i nie gwarantuje poprawności merytorycznej i językowej treści dodawanych do Części Społecznościowej Wykazu. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za poglądy i opinie użytkowników zawarte we wprowadzonych przez nich treściach. Materiały i treści zamieszczane przez Użytkowników odzwierciedlają poglądy i opinie Użytkownika i nie mogą być traktowane jako poglądy i opinie Administratora.
Pokazuj podpowiedzi