Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918

zawiera naukowo zweryfikowane informacje o Legionistach Polskich

Sulistrowski Zygmunt

Data ostatniej modyfikacji:
03-04-2017
Część naukowa
NazwiskoSulistrowski
Imię / ImionaZygmunt
Pseudonim"Iksforcillus"
Data urodzenia8 - VIII - 1890
Miejsce urodzenia (przynależy)
Stopień wojskowy / nr karty / nr legitymacjippor.
Przydział1.pp.LP, sztab I Brygady LP, sztab III Brygady LP.
Imię matkiTekla
Imię ojcaKazimierz Władysław
Zawód
Stan
Wyznanie
SygnaturaCAW 120.63.746; T.Kasprzycki, Kartki z dziennika oficera I Brygady, Warszawa 1934; W.K.Cygan, Oficerowie Legionów Polskich 1914-1917. Słownik Biograficzny, t.IV, P-S..
Przebieg służbyPrzed I wojną światową należał do PDS w Krakowie. Od 1914 służył w LP. Był oficerem ordynansowym 1.pp LP. 9 X 1914 mianowany został ppor.kaw., awans potwierdzony przez Naczelną Komendę Armii (XI ranga, rozkaz NKA nr 7783). Po utworzeniu I Brygady kontynuował służbę w sztabie, gdzie zajmował się sprawami gospodarczymi. Był także oficerem ordynansowym III Brygady LP. Po kryzysie przysięgowym został zwolniony z LP (14 VII 1917) i internowany w Beniaminowie. Po odzyskaniu Niepodległości przeszedł do służby w Wojsku Polskim. Zmarł śmiercią samobójczą 13 XI 1921.
Zgłoś uwagiZgłoś uwagi Przesłane materiały zostaną poddane weryfikacji historycznej
Mapa
Znaczniki związane z legionistą: Sulistrowski Zygmunt
/ lub kliknij na mapie aby dodać znacznik
Wpisy użytkowników
Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści i materiały zamieszczane przez Użytkowników na ich wyłączną odpowiedzialność i nie gwarantuje poprawności merytorycznej i językowej treści dodawanych do Części Społecznościowej Wykazu. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za poglądy i opinie użytkowników zawarte we wprowadzonych przez nich treściach. Materiały i treści zamieszczane przez Użytkowników odzwierciedlają poglądy i opinie Użytkownika i nie mogą być traktowane jako poglądy i opinie Administratora.
Pokazuj podpowiedzi