Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918

zawiera naukowo zweryfikowane informacje o Legionistach Polskich

Partyka Kazimierz

Data ostatniej modyfikacji:
08-03-2018
Część naukowa
NazwiskoPartyka
Imię / ImionaKazimierz
Pseudonim
Data urodzenia9 - I - 1890
Miejsce urodzenia (przynależy)Komarno, pow. Rudzki
Stopień wojskowy / nr karty / nr legitymacji
Przydziałkmd plutonu zwolniony NKA 8880 z 1915 VI 2 , reaktywowany jako szeregowiec (15238) sierżant trenu ; baon uzupełniający nr 3; 2 p.p. LP
Imię matkiAnna
Imię ojcaJózef
Zawódabsolwent prawa
Stan
Wyznanie
SygnaturaCAW 120.63.746
Przebieg służby Należał do Drużyn Polowych Sokoła we Lwowie. Po wybuchu I wojny światowej wstąpił do Legionów Polskich (XII, rozkaz Komendy LP nr 20 z 1914 IX 28). Brał udział w bitwie pod Nadwórną. Ukończył legionową szkołę ekonomiczno-administracyjną. Odbył szlak wojenny w 2 kompanii I batalionu w 2 pułku piechoty Legionów Polskich. Ofiara zbrodni katyńskiej. Odznaczenia: Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari nr 7013 (za bohaterskie czyny w bitwie pod Nadwórną 26 października 1914), Krzyż Niepodległości (1931), Krzyż Walecznych.
Zgłoś uwagiZgłoś uwagi Przesłane materiały zostaną poddane weryfikacji historycznej
Mapa
Znaczniki związane z legionistą: Partyka Kazimierz
/ lub kliknij na mapie aby dodać znacznik
Wpisy użytkowników
Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści i materiały zamieszczane przez Użytkowników na ich wyłączną odpowiedzialność i nie gwarantuje poprawności merytorycznej i językowej treści dodawanych do Części Społecznościowej Wykazu. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za poglądy i opinie użytkowników zawarte we wprowadzonych przez nich treściach. Materiały i treści zamieszczane przez Użytkowników odzwierciedlają poglądy i opinie Użytkownika i nie mogą być traktowane jako poglądy i opinie Administratora.
Pokazuj podpowiedzi